Výkup barevných kovů

Pod označením barevné kovy rozumíme neželezné kovy, které jsou nevyčerpatelnými zdroji surovin. Vznikají v přírodě složitými procesy miliony let, a proto je sběr a zpracování barevných kovů pro další výrobu důležitý a prospěšný. Mezi námi vykupované barevné kovy patří měď, mosaz, bronz, hliník, nerez, zinek a olovo.Výkup barevných kovů je velmi zasloužilá činnost, neboť se i v tomto případě jedná o recyklovatelné suroviny.

Hliník – lehký, šedý kov, který hojně využíván v elektrotechnice. Je skvělý vodič.

Měď – ušlechtilý kov načervenalé barvy, vyniká dobrými vlastnostmi proti korozi, velmi dobře vede el. proud a je hojně využívána například u rozvodu tepla nebo vody.

Bronz – je slitina mědi s cínem,  olovem, hliníkem a dalšími prvky . Protože existuje více variant, v technické praxi se používá souhrnný název, množné číslo – bronzy. Jako hlavní přísada se nepoužívá zinek, protože v tomto případě by se jednalo o mosaz.
Bronz je jedna z prvních slitin vytvořená a využívaná člověkem. Období, kdy se začal využívat je po něm i pojmenované – doba bronzová.
Slitiny mědi člověk vyráběl dříve, než dokázal získat čistou měď.

Mosaz – je slitina mědi a zinku. Zvláštním druhem mosazi je tombak používaný k výrobě plášťů střel. Mosaz se používá již od starověku, tehdy ale jen ve velmi omezeném množství, protože ji bylo těžké vyrobit. Vyráběla se žíháním mědi s oxidem zinečnatým na dřevěném uhlí

Olovo – těžký toxický kov, odolný vůči korozi. Výroba akumulátorů a jejich recyklace jej velmi významným zdrojem tohoto kovu.

Výkup barevných kovů je velmi zasloužilá činnost, neboť se i v tomto případě jedná o recyklovatelné suroviny.

Výkup barevných kovů a veškerého dalšího materiálu probíhá na cejchovaných digitálních vahách.

Máte doma starou bránu, starý plot?

Povolejte Megašrot!

O nás

V našem portfoliu služeb najdete výkup železa, výkup barevných kovů, výkup kabelů, výkup papíru, výkup autobaterií. Garantujeme vám nejvyšší možnou cenu v širokém okolí.

Naše pole působnosti je zejména Praha, Praha 1, Praha 2, Praha 3, Praha 4, Praha 8, Praha 10 a Praha a okolí.